Blog

9 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

W Browarze Sowie szykuje się pracowity początek czerwca. W dniach 8-10.06 będziemy z naszym wyśmienitym piwem na Pierwszym Zlocie Food Trucków w Bolesławcu. Postaramy się naszymi trunkami uświetnić obchody Dni Brzegu Dolnego. Ugasimy także pragnienia dzielnych zawodników z Biegu Gladiatora w Bielawie (9-10.06.2018). Zaś crème de la crème weekendu to 9 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. Serdecznie zapraszamy na stoisko Browaru Rzemieślniczego SOWIE.

więcej

Przystanek Sowie w Dzierżoniowie

„Piwo Sowie w trzech odmianach (marcowe, pils i jasne pełne) 26 i 27 maja na festynie PRZYSTANEK SOWIE. Przybywajcie do Muzeum PKP w Dzierżoniowie, u zbiegu ulic Kolejowej i Strumykowej. Oprócz naszych wyśmienitych napitków, również food trucki i kiełbaski z grilla”

więcej

PIWO SOWIE NA FESTIWALU PIW REGIONALNYCH

Multitap KONTYNUACJA z Wrocławia, w dniach 15-23 maja br. organizuje Przegląd Dolnośląskich Browarów Rzemieślniczych. Nasze piwa debiutują w imprezie, Serdecznie zapraszamy na degustację Sowie Pils, Sowie Jasne Pełne i Sowie Marcowe.

więcej

PIWO SOWIE NA DWORCU NADODRZE

Już w najbliższą sobotę, 19 maja, piwa Sowie zagoszczą na Dworcu Nadodrze we Wrocławiu. W ramach akcji Noc Muzeów – nasze flagowe produkty (Sowie i kwas chlebowy Młody Buk) dostępne będę dla zwiedzających w godzinach od 15.00 do 24.00

więcej

Koza, która daje piwo. Koza? Piwo? A jak!

Wśród Wikingów krążyła legenda mówiąca o tym, że każda osoba która trafi do Walhalli napotka olbrzymią kozę, która da mu niezliczoną ilość piwa. A oni to znali się na piwie. Złoty trunek to jeden z trzech najpopularnieszych napojów na świecie. Ale czy wszystko o nim wiemy? Sprawdźmy! 1. Najdroższe piwo na świecie to 12 litrowa belgijska „Vielle Bon Secours” za którą zapłacimy ok. 3 tys. zł. 2. Umiarkowane spożycie piwa wzmacnia kości, zwiększa ilość krzemu oraz osadzanie wapnia i minerałów w tkance kostnej. 3. Istnieje około 400 rodzajów piwa na świecie. 4. Pianka jest bardzo ważną częścią piwa. Jeśli brakuje piany, oznacza to często, że piwo jest nieświeże i bez smaku. 5. Istnieją badania, sugerujące że picie jednej butelki piwa dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych o 40%. 6. Zitologia- badanie piwa. 7. Rekord w piciu piwa to 1,3 sekundy, należy on do Steven Petrosino z Pensylwani. 8. Sonoselikafobiya – strach przed pustym kuflem. 9. W tej chwili 0,7% ludności świata jest pijana.

więcej

Piwosz, Bolesław Chrobry.

Historia piwa w Polsce sięga ludów prasłowiańskich. Na świecie zaś, pierwsze zapisy dotyczące złotego trunku pojawiły się w czasach Mezopotamii, gdzie na glinianych tabliczkach Sumerowie wykuli przepis na piwo orkiszowe. Potem przedstawiano je jako Sikaru- napój Bogów, znalazło się ono w Kodeksie Hammurabiego, oraz w Babilonie, gdzie eksperymentowano i stworzono kilka odmian piwa w tym piwo czerwone. W Polsce, znanym wielbicielem złotego trunku był władca Polski z dynastii Piastów- Bolesław Chrobry. Zresztą również jak książę zwierzchni Polski, Leszek Biały. Który podobno wziął udział w wyprawie krzyżowej tylko dlatego, że w Ziemi Świętej brakowało piwa. Polska Magnateria i szlachta uwielbiała tez złocisty napój, podobnie jak mieszczanie i chłopi. Przez wieki był to uznawany trunek na ziemiach polskich. W okresie wojen popularność piwa zmalała na rzecz trunków takich jak wódka czy wino. Cześć browarów zniknęła, zniszczona, zagrabiona bądź zamknięta przez Niemców. A jakość tych którym udało się przetrwać, mocno spadła. Zaczęto wtedy importować piwa zagraniczne. Po wojnie browary przejął Skarb Państwa. Powstały nowe ośrodki produkujące piwa regionalne i nie tylko. Według ostatnich badań, statystyczny Polak wypija rocznie ok. 96 litrów piwa. Dzięki większemu eksportowi o 0,7 proc. wzrosła też całkowita produkcja piwa w Polsce. A małe regionalne, rzemieślnicze browary odnoszą coraz większe sukcesy.

więcej

Zalety picia piwa

Kiedy Twój znajomy zaprasza Cie na piwo, to dba nie tylko o Wasze przyjacielskie stosunki, ale i o Twoje zdrowie!
Związek który znajduje się w chmielu, używany do ważenia piwa zapobiega nie tylko chorobom nowotworowym ale jest znakomitym źródłem polifenoli które skutecznie walczą z rakiem.
Co również może dziwić wypite piwo, mimo ze powoduje u nas miękkie nogi, zwiększa gęstość kości, zmniejszającym tym samym ryzyko złamań i osteoporozy.
Natomiast u osób chorujących na nadciśnienie, obniża je skutecznie wprawiając nas w dobry nastrój.
A coś co z pewności spodoba się Paniom, piwo podnosi siłę działania i wpływ witaminy E,
która jest głównym antyoksydantem w naszym organizmie. Jest to ważny element utrzymywania zdrowej skóry i spowalniania procesów starzenia.

 

 

 

więcej

Piwo polepszy Twoje zdrowie? No nie gadaj!

I to jeszcze jak! Piwa niepasteryzowane i nierafinowane bardzo korzystnie wpływają na Twoje zdrowie. Osad drożdżowy który znajduje się w każdym piwie to źródło dużej ilości witamin głównie tych z grupy B. Nasz układ pokarmowy dzięki witaminie B1 znacznie przyspiesza proces trawienia węglowodanów i co najważniejsze tłuszczów. Picie piwa, oczywiście w umiarkowanych ilościach, redukuje stres i odpręża nas psychicznie. Jest więc świetnym środkiem przy leczeniu nerwic czy np bezsenności. Chmiel, a właściwie szyszki chmielu dodają piwu właściwości izotonicznych, dzięki temu nasze ciśnienie międzykomórkowe wyrównuje się ułatwiając nam przyjmowanie substancji odżywczych z pokarmu. Układ moczowy – piwo niskoprocentowe może być w niewielkich ilościach, zalecane przez lekarzy w celu leczenia schorzeń przewodu moczowego, w stanach przed- i pooperacyjnych pęcherzyka żółciowego, a także w celu zapobiegania tworzenia się kamieni nerkowych. Także nie pozostaje nam nic innego, jak tylko napisać… Na zdrowie!

 

 

 

więcej